Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wsparcie

Dział ds. Osób Niepełnosprawnych

wwwdon.uj.edu.pl
e-maildon@uj.edu.pl
telefon: (+48) 12 663 43 40 (sekretariat)

Czat DORADA – nowa możliwość kontaktu dla studentów

Tłumacz Migam – usługa tłumacza polskiego języka migowego

adres:
Collegium Paderevianum II
al. Mickiewicza 9a/410 (IV piętro)
31-120 Kraków

godziny otwarcia:
od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Dostępność w Centrum Wsparcia Dydaktyki

Centrum Wsparcia Dydaktyki ma swoją siedzibę na ulicy Ingardena 6 (wejście od strony ulicy Oleandry 2a). W Centrum, na pierwszym piętrze, znajduje się Welcome Centre, obsługujące sprawy związane z rekrutacją na studia, pomocą materialną, stypendiami, akademikami, absolwentami, studentami zagranicznymi, programami wymian.

Centrum Wsparcia Dydaktyki jest przestrzenią przyjazną osobom ze szczególnymi potrzebami. Architektura budynku jest pozbawiona barier i w pełni dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, zapewnia komfort użytkowania wszystkim odwiedzającym.

Dostępność cyfrowa

W celu rejestracji na wizytę w Welcome Centre konieczne jest pobranie biletu z biletomatu, który znajduje się na terenie budynku – jeden na prawo od wejścia głównej, drugi na pierwszym piętrze. Na wizytę można również zarejestrować się poprzez aplikację QMS.Everywhere, która jest dostępna dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Opis budynku Centrum Wsparcia Dydaktyki oraz opis Welcome Centre znajduje się poniżej na tej stronie. Jeśli w dalszym ciągu potrzebujesz pomocy – napisz na dydaktyka@uj.edu.pl.

Welcome Centre

Wejście do budynku

Do budynku CWD dostaniemy się z poziomu terenu. Wejście główne to dwoje przeszklonych drzwi. Po lewej stronie drzwi przesuwne automatyczne, a tuż obok po prawej stronie drzwi otwierane ręcznie wyposażone w długi, pionowy pochwyt. Przy drzwiach automatycznych umieszczono dodatkowy przycisk służący do ich otwierania. Przed obojgiem drzwi pasy ostrzegawcze z wypustkami w kolorze kontrastowym.

Za drzwiami automatycznymi po lewej stronie znajduje się stolik z płynem do dezynfekcji rąk, natomiast na wprost drzwi otwieranych znajduje się kanapa do odpoczynku, a za nią kawiarnia „hejnał”, gdzie można kupić coś do jedzenia i napić się kawy. Po prawej stronie drzwi umiejscowiony jest biletomat, w którym można pobrać bilet z numerem rejestrującym studentów na wizytę w Welcome Centre. Na wizytę możesz również zarejestrować się poprzez aplikację QMS.Everywhere. Obok biletomatu mieści się również punkt informacyjny – jeżeli czujesz się zagubiony i nie do końca wiesz, gdzie powinieneś się udać w swojej sprawie lub jak zarejestrować wizytę, to nasz pracownik pomoże Ci rozwiać wszelkie wątpliwości i trafić we właściwe miejsce.

Welcome Centre znajduje się na pierwszym piętrze. Po wejściu do budynku głównymi drzwiami od strony ulicy Oleandry 2a możemy skierować się w lewo i tam zlokalizowana jest winda. Tuż obok windy, nieco dalej po prawej stronie dostępne są także schody.

Pierwsze piętro

Niezależenie od tego, czy korzystamy z windy, czy schodów, kiedy znajdziemy się na pierwszym piętrze powinniśmy kierować się na wprost, przez całą długość holu, po przeciwnej stronie, na jego końcu otwiera się przestrzeń Welcome Centre.

Na wprost od wyjścia z windy, nieco po lewej stronie mieści się stojak z folderami promocyjnymi i drugi biletomat, w którym można pobrać bilet wskazujący miejsce w kolejce do stanowisk obsługi studentów. Idąc schodami, biletomat ten znajduje się po prawej stronie.

Na prawo od wyjścia z windy, po przekątnej znajduje się strefa odpoczynku (kanapa, fotel, niski stolik, lampa stojąca, donica z rośliną). Dalej, po lewej stronie stoi jeszcze jedna kanapa, zaś po prawej znajduje się toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz toaleta męska. Po lewej stronie od wyjścia z windy znajdziemy toaletę damską.

Jeśli będziemy kierować się prosto od windy/schodów, znajdziemy się w poczekalni. Po lewej stronie, pod oknami umiejscowiono cztery zestawy wypoczynkowe rozdzielone filarami (trzy z nich składają się z dwóch kanap i stolika, czwarty, najbardziej w głębi to jedna kanapa). Między zestawami rozmieszczono sześć dużych donic z roślinami. W poczekalni zamontowano pięć ekranów, trzy z nich na filarach, dwa na ścianie po prawej stronie. Służą one do wyświetlania m.in. numerów wywołujących studentów do danego stanowiska obsługi.

Welcome Centre

W głębi poczekalni znajduje się wejście do Welcome Centre (sala nr 1.08). Jest to duża otwarta przestrzeń z szesnastoma stanowiskami indywidualnej obsługi gości. Stanowiska obsługi gości są czytelnie oznaczone i dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Aranżacja przestrzeni sprzyja poszanowaniu prywatności interesantów (stanowiska ulokowane w odpowiedniej odległości).

  • Najbliższe stanowisko po przejściu przez drzwi znajduje się tuż po lewej stronie. Jest to stanowisko z numerem 1.
  • Po lewej stronie pod oknami mieszczą się również stanowiska z numerami: 2, 3, 4, 5, 6, 7.
  • Na wprost wejścia, nieco po prawej stanowiska z numerami: 8, 9, 10.
  • Po prawej stronie, pod oknami stanowiska z numerami: 11, 12, 13.
  • Tuż po prawej stronie od wejścia stanowiska z numerami: 14, 15, 16.

W centralnej części tej sali mieści się strefa odpoczynku z siedziskami (bez oparcia), stolikiem, dużymi donicami. Wyjście z Welcome Centre znajduje się niemal naprzeciw wejścia i prowadzi na korytarz.

Dział ds. Osób Niepełnosprawnych

Dział ds. Osób Niepełnosprawnych (DON) pełni w Uniwersytecie Jagiellońskim rolę centrum wsparcia edukacyjnego dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Misją Działu jest wyrównywanie szans osób niepełnosprawnych poprzez opracowywanie i wdrażanie racjonalnych adaptacji mających na celu równe traktowanie osób z niepełnosprawnościami w dostępie do edukacji. O tym, czym dysponuje Dział, o inicjatywach Działu, przykładowych formach adaptacji, współpracy z doradcami edukacyjnymi przeczytasz na stronie don.uj.edu.pl. Jeśli potrzebujesz wsparcia Działu ds. Osób Niepełnosprawnych, dane kontaktowe znajdziesz tutaj.